Příběh pěti století.

Popice u Znojma jsou jihomoravská vesnice, dnes část okresního města Znojma, od kterého se nachází jihozápadně asi 5 km . Popice jsou rodištěm spisovatele Charlese Sealsfielda, jemuž bylo zasvěceno místo zvané Sealsfieldův kámen. Jedná se o vyhlídkový bod a častou zastávku turistů na hraně hlubokého říčního údolí s výhledem do kaňonu řeky Dyje. S velkým zájmem zde provádíme a také pořádáme pikniky.

Popice hraničí s národním parkem Podyjí a stávají se proto turistickým cílem, čemuž napomáhá také několik cyklistických stezek. V okolí Popic se nachází celá řada přírodních zajímavostí. Kromě teplomilných doubrav (bývalé pastevní lesy a pařeziny), to jsou rozsáhlá vřesoviště nebo pahorky se stepními trávníky. Nově zbudovaná naučná stezka dřevin v kombinací s hledáním vinného pokladu je opravdovým zážitkem.


Popice  byly v dějepisných kronikách zmíněny poprvé v roce 1252 na listině Přemysla Otakara, ve které potvrzuje Popice jako majetek Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou z Hradiště u Znojma.
V polovině 17.století bylo v katastru obce Popice 42 hektrů vinic. Proto nechal probošt Tomáš Cornelius de Schlessin v letech 1661-1667 vystavět desátkový sklep / dnes Chrám vína 1667/ .
Mj. v roce 1805 se v naší lisovně a sklepě při návštěvě francouzských vojáků vypilo přes tisíc džberů vína.

Tomáš Cornelius de Schlessin

Život se nepíše, život se užívá.

Vinice - Viniční trať - U Tří dubů, Stošíkovice

Zrání sektů a červených vín.

Kvašení bílých vín v nerezu.