Příběh pěti století.

Popice u Znojma jsou jihomoravská vesnice, dnes část okresního města Znojma, od kterého se nachází asi 5 km jihozápadně. Popice jsou rodištěm spisovatele Charlese Sealsfielda, jemuž bylo zasvěceno místo zvané Sealsfieldův kámen. Jedná se o vyhlídkový bod a častou zastávku turistů na hraně hlubokého říčního údolí s výhledem do kaňonu Dyje. S velkým zájmem zde provádíme a také pořádáme pikniky.

Popice hraničí s národním parkem Podyjí a stávají se proto turistickým cílem, čemuž napomáhá také několik cyklistických stezek. V okolí Popic se nachází celá řada přírodních zajímavostí. Kromě teplomilných doubrav (bývalé pastevní lesy a pařeziny) severně obce to jsou zejména rozsáhlá vřesoviště nebo pahorky se stepními trávníky.

Nově zbudovaná naučná stezka dřevin v kombinací s hledáním vinného pokladu je opravdovým zážitkem.


Popice  byly v dějepisných kronikách zmíněny poprvé v roce 1252 na listině Přemysla Otakara, na které potvrzuje Popice jako majetek Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou z Hradiště u Znojma.
V polovině 17.století bylo v katastru obce Popice 42 hektrů vinic, tak nechal probošt Tomáš Cornelius de Schlessin v letech 1661-1667 vystavět desátkový sklep / dnes Chrám vína 1667/ .
Mj. v roce 1805 se v naší lisovně a sklepě při návštěvě francouzských vojáků vypilo přes tisíc džberů vína.

Tomáš Cornelius de Schlessin

Život se nepíše, život se užívá.

Integrovaná produkce hroznů

Zrání červených vín ve dřevě.

Kvašení bílých vín v nerezu.